O mnie

Nazywam się Alicja Przywózka-Suwała i jestem lekarzem. Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej.
Na co dzień pracuję w Klinice Chirurgii Kolorektalnej, Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Bielańskiego. Ponadto jestem wykładowcą w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i współautorką licznych publikacji naukowych i rozdziałów do książek, m.in. “Pomocy! Krwotok!”, “Leczenie metodą otwartego brzucha – kiedy i jak” pod red. T Banasiewicz, “Podstawy Chirurgii” pod red. Szmidta, “Rak Jelita Grubego” pod red. A. Deptała.

Co poza chirurgią?

Poza chirurgią, którą zajmuję się na co dzień, moją pasją jest andrologia, czyli dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem męskiego układu płciowego w aspekcie endokrynologicznym. Chętnie dzielę się moją wiedzą z zakresu suplementacji i terapii hormonalnych w trakcie szkoleń stacjonarnych i on-line oraz na łamach artykułów.

Ponadto w kręgu moich zainteresowań leży medycyna sportowa, zwłaszcza w kontekście sportów walki i kulturystyki, a także szeroko pojęta suplementacja sportowa i antiaging.

Jestem gorącą zwolenniczką medycyny stylu życia i medycyny spersonalizowanej.

Co to znaczy? Oznacza to, że każdy pacjent wymaga indywidualnego i holistycznego podejścia ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko leczenia chorób, ale również profilaktyki, antiaging, zaleceń dotyczących stylu życia i suplementacji. Pod uwagę biorę nie tylko wytyczne lekarskie i względy zdrowotne, ale przede wszystkim jakość życia i zadowolenie pacjenta ze szczególnym uwzględnieniem jego preferencji co do sposobu prowadzenia terapii.

Moją pasją jest brazylijskie jiu-jitsu.

W mojej praktyce lekarskiej kieruje się 3 naczelnymi zasadami:

  1. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i leczenia.
  2. Preferencje pacjenta mają największe znaczenie w wyborze odpowiedniej metody postępowania.
  3. KAŻDY z nas może żyć dłużej i lepiej dzięki odpowiednio zaplanowanym badaniom i profilaktyce chorób, a także doborze odpowiedniej suplementacji i leczenia farmakologicznego.

Z jakimi pacjentami najczęściej pracuję?

Osobami, które dbają o swoje zdrowie, chcą uniknąć chorób cywilizacyjnych, chcą dobrze się czuć we własnym ciele i cieszyć zdrowiem przez długie lata. Osobami z powikłaniami dopingu, terapii hormonalnych, także w kontekście ich płodności. Osobami, które szukają odpowiedzi na pytanie, “Co mi tak naprawdę jest?” i oczekują, aby spojrzeć na ich problem interdyscyplinarnie i holistycznie. Sportowcami, którzy chcieliby poprawić swoje osiągnięcia sportowe i wyniki.